فروشگاه اینترنتی سبد آنلاین خرید آنلاین محصولات مجازی صرفه جویی در زمان و هزینه هزاران محصول متنوع و کاربردی درگاه بانکی آنلاین عضو شبکه شتاب 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما هستیم

گزارش کارآموزی شرکت معماری

گزارش کارآموزی شرکت معماری

عنوان :

گزارش کارآموزی شرکت معماری

فرمت :

ورد داکیومنت - DOC

تعداد صفحه :

36

شناسه :

58

توضیحات :

معرفي محل كار آموزي : شرکت عمران بهارستان

باستناد بند ز ماده 10 و بند ن ماده 12 اساسنامه شرکت عمران شهرهای جدید که با توجه به تبصره 5 ماده 11 قانون زمین شهری مصوب 22/6/66 مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 14/10/67 هیات وزیران به تصویب رسیده است و به موجب موافقت مورخ 18/1/68 مجمع عمومی شرکت مذکور اساسنامه شرکت عمران شهر جدید بهارستان بشرح ذیل تصویب شد .

کلیات

ماده یک - شرکت عمران شهر جدید بهارستان که در این اساسنامه اختصاراً شرکت نامیده می شود . شرکتی است دولتی وابسته به شرکت عمران شهرهای جدید که مرکز آن در شهر اصفهان است .

ماده دو ـ نوع شرکت سهامی  خاص و مدت آن نامحدود است.

ماده سه ـ شرکت اداری شخصیت حقوقی و استقلال مالی بوده و طبق اصول بازرگانی و مصوبات مجمع عمومی و این اساسنامه اداره خواهد شد .

ماده چهار : موضوع شرکت :

1-4 - تهیه و اجرای طرحهای شهرسازی معماری نقشه های تفکیکی آماده سازی و سایر اقدامات اجرائی و ساختمانهای لازم برای ایجاد شهر جدید در زمینهای تامین شده براساس بند 2/1 مصوبه 108328 مورخ 20/12/64 هئیت وزیران و یا از طریق خریداری ، تملک اجاره و صلح حقوق براساس آئین نامه های مصوب مجمع عمومی و همچنین تهیه و اجرای طرحهای سیویل ، تاسیسات و تسهیلات شهری و رفاهی و خدمات بازرگانی و غیره.

2-4 – حفظ حقوق و اعمال مالکیت دولت نسبت به اراضی متعلق به شرکت در محدوده شهر جدید .

3-4- احداث و واگذاری تسهیلات شهری و خدماتی و تولیدی و تجاری در شهر جدید بهارستان و هماهنگی با ادارات و ارگانهای مسئول بمنظور فراهم آوردن موجبات تسریع و تسهیل در اجرای وظائف

4-4- بهره برداری و اداره تاسیسات ایجاد شده تا زمان تصدی سازمانهای ذیربط بصورت مستقیم و یا از طریق افراد حقیقی و حقوقی .

5-4- انواع مشارکت با اشخاص حقوقی و حقیقی و تحصیل تسهیلات از موسسات اعتباری و پولی و سیستم بانکی.

6-4- عقد قرارداد برای استفاده از خدمات موسسات و شرکتهای مشورتی داخلی و خارجی با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه .

7-4- صدور مجوز ها و ضوابط اعمال استانداردهای احداث و ایجاد تاسیسات وابسته در شهر جدید براساس مقررات وزارت مسکن و شهرسازی و اعمال کنترل بر فعالیتهای توسعه و عمران در حوزه استحفاظی شهر جدید.

8-4- فروش ، اجاره ، صلح حقوق و نقل و انتقال املاک و واحدهای مسکونی صنعتی کارگاهی و تجاری و خدماتی و غیره طبق آئین نامه های شرکت و دستورالعمل های وزارت مسکن و شهرسازی .

9-4- اجرای سایر موارد ارجاعی و یا تفویضی از طرف وزیر مسکن و شهرسازی و یا مجمع عمومی براساس ضوابط و مقررات و موضع شرکت .

10-4- استفاده از خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی برای انجام موارد فوق الذکر.

تاریخچه شهر جدید بهارستان

مکانی که هم اکنون به عنوان بهارستان شناخته می شود ، قبلا روستای حجت آباد نام داشته است ، منطقه ای درجنوب  شرقی ،15 کیلومتری اصفهان (جاده اصفهان _شیراز) در بستر کوه های لاشتر و کلاه قاضی . مالک این روستا (حجت اباد ) میرزا صادق خان فاطمی فرزند مشیرالملک بوده است .

شهر جديد بهارستان در فاصله اي نزديك يعني در پانزده كيلومتري جنوب شرقي اصفهان در مسير محور ارتباطي اصفهان- شيراز مكانيابي شده است. اين شهر در منطقه اي زيبادر دامنه كوه هاي لاشتر و رشته كوه هاي كم ارتفاع ميان كوه با برخورداري از آب و هوايي دلپذير و مطلوب اين منطقه واقع است. اراضي شهر جديد از سمت جنوب آن با شيبي ملايم به دشت سرسبز زاينده رود اتصال مي يابد. كوتاه ترين فاصله اين اراضي با رودخانه زاينده رود سه كيلومتر است. شهر جديد بهارستان در زميني نسبتاً مسطح با شيب متوسط دو تا هفت درصد از جنوب به سوي شمال گسترده است. اين شهر از وسعت زيادي برخوردار است. بر اساس مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري كشور، شهر جديد بهارستان داراي محدوده قانوني به وسعت سه هزار و دويست هكتار و حريمي استحفاظي به وسعت پانزده هزار هكتار است. پيش بيني مي شود با توجه به اراضي گسترده پيرامون شهر، بهارستان در سا لهاي آتي گنجايش پذيرش پانصد هزار نفر جمعيت پيش بيني شده را خواهد داشت.

اهداف عمده احداث شهر جديد بهارستان مكانيابي شده در فاصله اي نزديك از شهر تاريخي اصفهان عبارتند از:

- جذب سرريز جمعيت رو به افزايش شهر اصفهان با توجه به محدوديت هاي توسعه اين شهر و لزوم حفظ آثار با ارزش تاريخي آن

- جلوگيري از تخريب و انهدام اراضي كشاورزي و ديگر معضلات زيست محيطي به دليل گسترش بي رويه و غيرقانونمند روند شهرسازي در اين استان

- ايجاد مراكز خدماتي، آموزشي، تحقيقاتي، توريستي و تفريحي به منظور كاهش بار فعاليتي و تمركز زدايي از كلان شهر اصفهان

- ايجاد صنايع سبك غيرآلاينده و كارگاهي با هدف ايجاد اشتغال و همچنين فاصله مناسب شهر بهارستان از مراكز اقتصادي اين استان در تامين اسكان شاغلين آنها از جمله عوامل و اهدافي بوده اند كه در مكانيابي اين شهر جديد نقش اساسي داشته اند.

شهر جديد بهارستان كه طراحي آن به بافتي تقريباً شطرنجي شباهت دارد، از دو محور اصلي، يكي شرقي- غربي و ديگري شمالي- جنوبي كه عمود بر هستند، تشكيل شده است. محور شرقي- غربي كه در تمامي طول شهر ادامه دارد، در بخش غربي به جاده اصفهان- شيراز متصل ميشود. اين محور داراي عملكردهاي تجاري، اداري و خدماتي است. محور ديگر در جهت شمالي- جنوبي بر بستر طبيعي زمين طراحي شده است و شكاف ارتفاعات زيباي ميانكوه را به انحناي زاينده رود متصل مي كند. عملكرد اين محور فرهنگي و تفريحي است. در محل تقاطع دو محور مذكور باغ بزرگ بهارستان قرار دارد.

تاریخچه شرکت عمران بهارستان

ضرورت ایجاد این شهر در مطالعات طرح جامع منطقه اصفهان ،که در سال 1361 آغاز سد و در سال 1363 پایان یافت،مشخص شد.در این طرح شهر جدید  بهارستان به عنوان یکی از نقاط اصلی اسکان جمعیت اضافه شونده به منطقه در نظر گرفته شده بود .

در سال 1364 محدوده بهارستان به عنوان شهرک ، با مساحتی حدود 2600 هکتار به تصویب کمسیون ماده 13 رسید ، با تصویب طرح جامع منطقه اصفهان در سال 1365 از نظر قانونی موقعیت شهر بهارستان ارزش و اهمیت بیشتری یافت.

هیئت وزیران در سال 1363 ایجاد شهر های جدید را به عنوان یکی از راه حل های منطقی جلوگیری از تمرکز و گسترش بیش از اندازه شهر های بزرگ و از جمله اصفهان در نظر گرفت .

با تصویب قانون ایجاد شهر های جدید شرکت عمران شهر جدید بهارستان  زیر پوشش وزارت مسکن و شهر سازی تشکیل گردید و ارگان های لازم شرکت، ساماندهی شد و طراحی شهر در سال 1367 آغاز گردید.

شرکت عمران شهر جدید بهارستان واقع در بهارستان اصفهان انتهای خیابان الفت بلوار امیر کبیر می باشد.

در پی آغاز طراحی شهر بهارستان در نیمه دوم سال 1367 کارهای مطالعاتی شروع شد و وظیفه انجام مطالعات ترافیکی و تسیسات زیر بنایی شهر را به عهده مهندسین مشاور گذاشتند . آنها طرح راهبری بهارستان را که اصول مبانی و مشخصات اصلی شهر را مشخص می کرد تهیه و در سال 1370 به تصویب وزارت مسکن و شهر سازی رساندند.

این شرکت فاقد ماشین الات و تجهیزات این گونه است ودارای اسناد و مدارک زمین ها و مشتریان است  مطالعات ساختاری ،مطالعات دفتری و صحرایی زمین ها .در قسمت مسکن و شهر سازی دارای نقشه های معماری و نقشه های سه بعدی ، نقشه های طرح موجود و طرح پیشنهادی ، نقشه های شهری ، طرح تفصیلی و طرح جامع ، است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,600 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file58_1825962_3003.zip14.9 MB

محبوبترین محصولات